Bohaterowie
Marcin Kryński
Bartłomiej Świderski  Foto: TVN/Adam Pluciński/Move

Marcin Kryński (Bartłomiej Świderski)

Chirurg transplantolog. Marcin to prawdziwy lekarz z powołania dla którego dobro pacjenta jest najważniejsze. Zaangażowany, w pełni oddany misji ratowania życia ludzi. Swoją pracę traktuje jak nadrzędną wartość, zdaje sobie bowiem sprawę z ogromnej odpowiedzialności jaka spoczywa na jego barkach. Na sali operacyjnej pewny siebie, zdecydowany, wymagający. To co go najbardziej wyprowadza z równowagi, to niekompetencja. Sam jest perfekcjonistą i dlatego współpracownikom nie jest łatwo z nim pracować. Ma reputację doskonałego choć despotycznego lekarza.

To facet z zasadami, na którym zawsze można polegać. Nie łatwo się do niego zbliżyć, a co dopiero lepiej go poznać, gdyż trzyma ludzi na dystans. Marcin to klasyczny przykład introwertyka, który nie czuje potrzeby dzielenia się swoimi przemyśleniami i emocjami. Taki jest i w życiu prywatnym i w pracy. Nawet w kontaktach z pacjentami nie potrafi się otworzyć. Nie zawaha przed podjęciem decyzji, która może uratować komuś życie. Jeśli jednak chodzi o empatię czy rozmowę z pacjentem, nie radzi sobie najlepiej. Dla niego liczą się fakty a nie emocje - jego narzędziem pracy jest skalpel, a nie miłe słowo.

Jaki jest prywatnie?  Po ciężkim dniu pracy Marcina uspokaja jazz i spacery z ukochanym psem Skalpelem. Ma nastoletniego syna i żonę, którzy właśnie wrócili z kilkuletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Marcin próbuje nadrobić czas z synem i odnowić bliską relację ze zbuntowanym Kacprem. Z żoną Kingą są małżeństwem tylko formalnie, od kilku lat nic już ich nie łączy poza przyjaźnią i opieką nad synem.

W szpitalu w którym pracuje Marcin pojawi się Monika, zesłana tam na przymusowe prace społeczne. Monika szybko znajdzie wspólny język z pacjentami, wspierając ich i pocieszając w trudnych momentach. Będzie przeciwieństwem Marcina, dla którego empatia i okazywanie uczuć to elementy przeszkadzające w ocenie sytuacji.

Jakub  Zeit
Następna osoba:

Jakub Zeit

tvnpix