Bohaterowie
Lidia Rak
Lidka Rak (Maja Ostaszewska)  Foto: TVN/Adam Pluciński/Move

Lidia Rak (Maja Ostaszewska)

Lidka jest mamą dwójki rozkosznych dzieciaków, żoną i panią domu. W pełni oddana swojej rodzinie, dba o wszystkich dookoła tworząc przytulne i bezpieczne domowe ognisko. Bezgranicznie kocha swoje dzieci i męża poświęcając im cały swój czas. Skromna, wyrozumiała, nie ma wielkich ambicji zawodowych jak jej siostra. Akceptuje życie takie jakie jest, najważniejsze dla niej jest zdrowie dzieci i rodzinny spokój. Stąpa twardo po ziemi. Nie szasta pieniędzmi, ma duży szacunek do dóbr materialnych, których w jej życiu nie ma zbyt wiele. Bycie matką i żoną ją definiuje i Lidka nie do końca wie, kim innym mogłaby być. Boi się samotności i nie potrafi wyobrazić sobie życia bez męża i dzieci. Lata spędzone w domu odebrały jej pewność siebie.

Z siostrą Moniką dzieli ją prawie wszystko. Pochodzą z różnych światów: Monika postawiła na karierę, Lidka na rodzinę. Podczas, gdy Monika pławi się w blasku fleszy i światłach reflektorów, Lidka zmaga się z codziennymi problemami: płaceniem rachunków, gotowaniem obiadów, wyprawianiem dzieci do szkoły i odrabianiem prac domowych. Te różnice sprawiły, ze oddaliły się od siebie. Dopiero trudna sytuacja życiowa jednej z nich, zbliży na nowo siostry do siebie.

Mimo wielkiej miłości do męża i dzieci, dopadną ją w końcu refleksje na temat swego przeznaczenia i przyszłości. Zacznie zastanawiać się czy jest szczęśliwa tkwiąc od tylu lat w domu. Jednak to co blokuje ją przed jakąkolwiek zmianą, to ogromny strach przed nieznanym, przed tym co na nią czeka poza rodzinnym gniazdkiem.

Grzegorz Rak
Następna osoba:

Grzegorz Rak

tvnpix